Kaksi pelaajaa asetettiin NHL:n siirtolistalle – toinen edustanut jo kolmea seuraa tämän kauden aikana

Toronto Maple Leafs on asettanut kanadalaishyökkääjä Dryden Huntin (kuvassa oikealla) siirtolistalle. Colorado Avalanche teki saman puolestaan ruotsalaishyökkääjä Anton Blidhille.
27-vuotias Hunt on pelannut Torontossa yhdeksän ottelua, joissa on syntynyt yksi maali. Kaikkiaan Hunt on edustanut tällä kaudella jo kolmea seuraa. Hän aloitti kauden New York Rangersissa, jossa kolmeen otteluun syntyi yksi maali. Hän pelasi myöskin Colorado Avalanchessa, jossa tilille tuli 25 ottelua pistein 1+0.
27-vuotias Blidh on pelannut Avalanchen paidassa 13 ottelua ilman pisteitä. Lisäksi hän on tahkonnut AHL:ssä Colorado Eaglesin paidassa 23 ottelua tehopistein 6+3.
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Urheilucast: Huippunimi ehdolla Rikard Grönborgin korvaajaksi!
- Toimittaja: Nämä NHL-seurat Carter Hartin kintereillä
- MTV: Janne Pesoselta iso paljastus – HIFK sai huippu-uutisen!
- SaiPalle paha menetys – maalitykki sairastuvalle
- KalPa-veteraanin seuraava osoite selvillä: ”Tarvitsemme tässä kohtaa leveyttä puolustuskalustoomme”
- Mikkelin Jukureiden maalivahti siirtyy vuokrasopimuksella toiseen Liiga-seuraan
- NHL-kausi lähestyy ja Nashvillen nuori tähti on yhä vailla sopimusta: ”Turhautumista pelaajan osalta”
- Jesse Puljujärvi loistaa Sveitsissä
- Treidi: Kallispalkkainen maalivahti kaupattiin NHL:ssä
- Liiga-seuralle hirveä uutinen: ykkösmaalivahti loukkaantui
- Urheilucast: Nuori Liiga-tähti yritetään ryövätä rahakkaalla tarjouksella – TPS, HIFK ja Ilves apajilla!
- Paljon nimiä vapailla markkinoilla – näillä Liiga-pelaajilla ei ole sopimusta ensi kaudelle
- NHL:ssä jysähti jättidiili!
- Lähde: CHL-mestari lähtee JYPistä – uusi seura selvillä!
- Liiga-seuralle hirveä uutinen: ykkösmaalivahti loukkaantui
- Ville Pokka löysi uuden joukkueen!
- Toimittaja: Leijonat-puolustaja etsii pelipaikkaa Liigasta
- MTV: Agentti teki ison paljastuksen Leo Komarovista – tämä on kärkivaihtoehto!
- The Athletic: Carter Hart palaa NHL:ään – saa tällaisen sopimuksen!
- Tapparan kokoonpanossa jättimäinen poissaolo