Agentti kiistää jyrkästi tiedot yli 1000 NHL-ottelua pelanneen konkarin lopettamisesta – ”Tilanteemme ei ole muuttunut”
NHL-tähtihyökkääjä Rick Nashin agentti Joe Resnick kiistää julkisuudessa olleet tiedot, että kanadalainen olisi lopettamassa uraansa.
Asiasta kertoi TSN-kanavan sisäpiiritoimittaja Darren Dreger.
– Twiitti, jonka mukaan hän (Nash) olisi ilmoittamassa lopettamisestaan tänään ei pidä paikkaansa. Tilanteemme ei ole muuttunut 1.7. jälkeen, Dreger toteaa Resnickin sanoneen.
Nashista tuli rajoittamaton vapaa agentti heinäkuun alussa, muttei hän ole tehnyt vielä ratkaisuaan seuraavasta siirrosta – jatkamisesta tai lopettamisesta – urallaan.
Viime kaudella kanadalainen pelasi New York Rangersin ja Boston Bruinsin riveissä 71 ottelua summaten niissä 21 maalia ja 34 tehopistettä.
Koko urallaan 34-vuotias Nash on pelannut peräti 1060 ottelua takoen niissä mainiot tehot 437+368=805.
Columbus Blue Jacketsin vuoden 2002 ykkösvaraus on voittanut urallaan myös olympiakultaa 2010 ja 2014, sekä maailmanmestaruuden 2007.
Statement from Joe Resnick, Rick Nash’s agent, addressing speculation: “There is no truth to the tweet that Rick Nash is retiring today. Our position has not changed since July 1.”
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 60 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta peliin Reactoonz 100!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Liiga-paikkaa jahdanneelta seuralta suora tiedote: ”Havaittu useita sisäisiä haasteita”
- Huippukautta pelaava Janne Juvonen: tulevien kausien seura selvillä!
- Ässät kertoi karuja uutisia Miro Karjalaisesta
- NHL:ssä muhi megakauppa – Toronto sai tarpeekseen William Nylanderista?
- Tapparasta lähtenyt Roby Järventie: iso huhu!
- Tässä Liigan paras pelaaja!
- Asiantuntijat lataavat: tässä ovat Liigan pudotuspelien yllättäjät
- Liigan hylkäämälle erotuomarille huikea tunnustus!
- Antero Mertaranta sivuun – tässä uusi Leijonat-ääni MM-kisoissa!
- Hurjaa puhetta: Aleksander Barkov täysin uudelle pelipaikalle NHL:ssä?
- TPS:n Pride-kohu otti uusia kierroksia – näin Teemu Selänne reagoi
- IL: Liigan nopein pelaaja loikkaa kilpailijan riveihin!
- Toimittaja: Pitkäaikaista SHL-tähteä havitellaan Liigaan: ”Saanut useamman tarjouksen”
- Ovetshkinilta raju vihjaus – käynnistikö shokkisiirto lumipalloefektin?
- Tapparalle jäi luu käteen – Robert Leino valitsi yllättävän joukkueen!
- Patrik Laineen tilanne ratkesi – näin kommentoivat seurapomo ja päävalmentaja
- Ilves heitti verkot vesille: huippuhankinta kiikarissa – soppa syntyi
- Veli-Matti Savinainen ei suostunut pelaamaan Pride-paidassa: ”En koe ideologiaa asiana, jota haluan edustaa”
- SS: Joonas Lyytinen palaa Liigaan!
- Jani Mäkelä otti kantaa Veli-Matti Savinaisen ratkaisuun: ”Yksi mies löytyi”