Villi huhu villitsee kiekkofaneja: Jaromir Jagr NHL:ään miljoonasopimuksella?

Sosiaalisessa mediassa on levinnyt kulovalkean tavoin villi huhu. Huhun mukaan Pittsburgh Penguins on tehnyt yhden vuoden ja miljoonan dollarin arvoisen sopimuksen Jaromir Jagrin, 51, kanssa
Jagrin siirto Pittsburghiin olisi monen fanin unelmien täyttymys. Tshekkilegenda aloitti NHL-uransa pingviinipaidassa, joten seurassa uran lopettaminen olisi tavallaan ympyrän sulkeutuminen. Laajalle levinnyt huhu on saanut satoja tuhansia katseluita ja tuhansia tykkäyksiä.
Valitettavasti huhussa ei ole mitään perää. Omien sanojensa mukaan Jagr ei ole palaamassa NHL:ään, vaan hän on aiemmin kommentoinut aikovansa jatkaa uraansa omistamansa Rytiri Kladnon riveissä Tshekin pääsarjassa.
51-vuotiaalla Jagrilla ei muutenkaan välttämättä ole hänen iässään enää paljoa annettavaa NHL-kaukalossa. Hänen jalkanopeutensa ei riittänyt enää edes kaudella 2017-18, jolloin Jagr pelasi 22 ottelua Calgary Flamesissa tehoin 1+6=7.
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- NHL-pomolta karu paljastus Rasmus Ristolaisesta
- Ura paketissa – yli 600 ottelun NHL-hyökkääjä ripustaa luistimet naulaan!
- Rohkea valinta: Kohuhyökkääjä nimettiin NHL-seuran kapteeniksi
- Vapaiden markkinoiden kärkinimi löysi uuden NHL-seuran – yllättävä sopimus!
- Kärpät kiinnitti yli 300 Liiga-ottelun sentterin: ”Loukkaantumisista johtuen tarvitsimme vahvistusta”
- Suomalaislupaukselle ikävä takaisku – NHL-leiri jää väliin
- Näin NHL-supertähti muuttaisi pudotuspelijärjestelmää: ”Juttu, josta tykkäisimme”
- NHL-legenda Eddie Giacomin on kuollut
- Urheilucast: Huippunimi ehdolla Rikard Grönborgin korvaajaksi!
- Toimittaja: Nämä NHL-seurat Carter Hartin kintereillä
- Urheilucast: Nuori Liiga-tähti yritetään ryövätä rahakkaalla tarjouksella – TPS, HIFK ja Ilves apajilla!
- MTV: Janne Pesoselta iso paljastus – HIFK sai huippu-uutisen!
- Urheilucast: Huippunimi ehdolla Rikard Grönborgin korvaajaksi!
- NHL:ssä jysähti jättidiili!
- Liiga-seuralle hirveä uutinen: ykkösmaalivahti loukkaantui
- Jesse Puljujärvi loistaa Sveitsissä
- Paljon nimiä vapailla markkinoilla – näillä Liiga-pelaajilla ei ole sopimusta ensi kaudelle
- Lähde: CHL-mestari lähtee JYPistä – uusi seura selvillä!
- Mikkelin Jukureiden maalivahti siirtyy vuokrasopimuksella toiseen Liiga-seuraan
- Ville Pokka löysi uuden joukkueen!