Siirto muhii! KHL-seuran tähtihyökkääjä haluaa vaihtaa seuraa – kaksi vaihtoehtoa tarjolla?

© Kuva: Ilari Isotalo
NHL:ssä Dallas - Ottawa! Ota vetotipsi talteen ja käytä tarjous hyväksesi!

KHL-tähti Sergei Shumakovin tilanne on puhuttanut jo pitkään Venäjällä.

25-vuotias venäläistähti on kertonut, ettei hän halua edustaa enää TsSKA Moskovaa, jonka kanssa hänellä sopimusta jäljellä vielä kaksi vuotta. Shumakov ei myöskään suostu harjoittelemaan seuran kanssa.

Venäjän maajoukkuepelaajalle on etsitty tiettävästi viime päivinä seuraa, mutta lopullisiin päätöksiin ei olla päästy. Aiemmin TsSKA kävi tiettävästi neuvotteluja SKA Pietarin kanssa, mutta tällä hetkellä kiinnostuneet seurat ovat venäläisjulkaisu Business Sport Onlinen mukaan Ak Bars Kazan sekä Avangard Omsk.

Shumakov on pelannut TsSKA:n riveissä vasta yhden kauden ajan. Hän oli viime kaudella joukkueen parhaimmistoa, kun 47 otteluun syntyi komeat tehopisteet 17+23=40.

NHL:ssä Dallas - Ottawa! Ota vetotipsi talteen ja käytä tarjous hyväksesi!