KHL:n suomalaisjoukkueessa luvassa myllerrys
KHL:n suomalaisjoukkueeksi ristitty Ak Bars Kazan pelasi surkean kauden.
Mestaruuksiin tottunut miljoonajoukkue putosi jo puolivälierissä ja jälkipyykki tulee olemaan melkoinen. Käytännössä tämä tarkoittaa sitä, että päävalmentaja Vladimir Krikunov on tulilinjalla sekä pelaajistoon tulee isoja muutoksia.
Venäläismediassa pidetään jo lähes varmana, että Krikunov saa potkut. Vanhan liiton koutsi ei saanut pelaajista parasta irti. Suomalaisnäkövinkkelistä mielenkiintoista on Jarkko Immosen, Niko Kapasen ja Petri Vehasen tilanteet. Vehanen vaihtaa todennäköisesti maisemaa joko SM-liigaan tai NHL:ään, kun taas Kapasen sopimus loppui tähän kauteen.
Immosta ollaan viety kovia satsauksia tekevään Moskovan TsSKA:han, vaikka Immosen kontrahti kattaa vielä ensi sesongin. SuomiKiekko-sivusto seuraa tilannetta.
Erikoiskampanja SuomiKiekko-sivuston lukijoille: Tarjoamme ”Maailmanmestarit 2011” Tupla-DVD:n kaikille Unibetin uusille asiakkaille ILMAISEKSI! Samalla sinä kuittaat jopa 100 euron bonuksen! Osallistu kampanjaan ja lue tarkemmat ohjeet täältä!
LUE MYÖS:
Vuoden kovin tarjous: 60 kierrätysvapaata ilmaiskierrosta – vain 1 eurolla!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta Reactoonz 100 -peliin!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Olli Jokiselta suoraa puhetta: ”Aina ei kannata olla niin rehellinen”
- Artturi Lehkonen: loistouutinen!
- Tässä ovat Liigan puolivälierien otteluparit!
- Maisema vaihtuu – suomalaiskolmikko ulos ruotsalaisseurasta
- Vaasan Sport teki kovan ratkaisun!
- Expressen: Ruotsin maajoukkuelupaus siirtyy Liigaan – sopimus valmiina
- Lähde: Liigan entistä tähtipuolustajaa havitellaan takaisin Suomeen!
- Lehti: Tappara on naaraamassa hirmuvahvistuksen?
- Nyt tuli puskista – Ville Leino palaa Jokereihin!
- Tunteet kuumina SHL:ssä: Markus Nurmi lensi suihkuun
- Urheilucast: TPS painoi järisyttävät sopimukset pöytään – Aatos Koivun osoite selvisi
- Urheilucast: Tappara-pomo lensi Pohjois-Amerikkaan – tähtäimessä kova hankinta!
- NHL:ssä ruma tappelu – joukkuekaveri itki, kommentaattori voivotteli
- IS:ltä yllättävä paljastus: Montreal ja Patrik Laine tekivät radikaalin diilin
- TPS julkaisi tiedotteen – faneille lupaus ensi kaudesta
- Urheilucast: Leijonilta uskomaton ilmoitus Liigan supertähdelle – ”Pelkuruutta”
- Nyt jysähti – IS: Harri Pesonen palaa Liigaan!
- Podcast-väite: HIFK:n hyökkääjä loikkaa KalPan leiriin!
- Kilpavarustelu jatkuu – kahta kovaa nimeä houkutellaan Liigaan!
- Joukkue uusiksi: Vaasan Sport teki suursiivouksen – 12 pelaajaa jättää seuran
KHL:n suomalaisjoukkueeksi ristitty Ak Bars Kazan pelasi surkean kauden.
Mestaruuksiin tottunut miljoonajoukkue putosi jo puolivälierissä ja jälkipyykki tulee olemaan melkoinen. Käytännössä tämä tarkoittaa sitä, että päävalmentaja Vladimir Krikunov on tulilinjalla sekä pelaajistoon tulee isoja muutoksia.
Venäläismediassa pidetään jo lähes varmana, että Krikunov saa potkut. Vanhan liiton koutsi ei saanut pelaajista parasta irti. Suomalaisnäkövinkkelistä mielenkiintoista on Jarkko Immosen, Niko Kapasen ja Petri Vehasen tilanteet. Vehanen vaihtaa todennäköisesti maisemaa joko SM-liigaan tai NHL:ään, kun taas Kapasen sopimus