NHL-vahti Jordan Binnington riehui taas – omalta valmentajaltakin meni maku: ”Tämän on loputtava”

St. Louis Bluesin maalivahti Jordan Binningtonin peli ei ole kulkenut tällä kaudella. Hänen torjuntaprosenttinsa on 89,5, ja Binnington onkin niittänyt enemmän mainetta erikoisilla tempauksillaan kuin torjunnoillaan.
Viime yönä hän näytteli taas konnan roolia, kun Blues kohtasi Pittsburgh Penguinsin. Binnington pysäytti maalin takaa luistelleen Jason Zuckerin lyömällä häntä hanskalla kasvoihin. Zucker kaatui kovasta vauhdista jäähän, mutta Binningtonille ei tuomittu rangaistusta.
Neljännen päästetyn maalin jälkeen Binnington vaihdettiin pois tolppien välistä. Hän kävi tuttuun tapaansa räyhäämässä vastustajan vaihtoaitiolle, ennen kuin suostui poistumaan jäältä. Hänellä oli erityisesti asiaa Zuckerille.
Ottelun jälkeen St. Louisin päävalmentaja Craig Berubekin ilmaisi turhautumista Binningtonin jatkuvaan temppuiluun.
– Tämän on loputtava. Tämä ei auta mitään. Hänen pitäisi vain pelata maalilla ja pysäyttää kiekkoja, Berube tuskaili.
Voit katsoa Binningtonin tempauksia alta.
300 ilmaiskierrosta + Cahback!
- Avaa pelitili Locowin-kasinolle.
- Talleta 20€, niin saat 100 ilmaiskierrosta. Kaksi lisätalletusta antaa sinulle 200 ilmaiskierrosta lisää.
- Jokaisesta pelaamastasi eurosta – voitit tai hävisit – saat maanantaisin rahanpalautusta (Cashback).
- Luotsi muistutti taas maalanneen Eeli Tolvasen taidoista – yksi osa-alue tainnut yllättää: ”En todellakaan tiennyt tuosta”
- Seuraikoni ei ole lähdössä mihinkään! Jukurit sorvasi kovan jatkosopimuksen
- Rasmus Ristolainen löytänyt hyvän pistevireen – keikkuu lähellä kärkeä ja parhaana suomalaisena eräässä kategoriassa
- Ilveksen hehkutukset saivat kiusallisen lopun somessa – KooKoo iski faktat tiskiin: ”Meitä oli kyl…”
- NHL-vahti Jordan Binnington sekoili jälleen – rohkeus ei kuitenkaan riittänyt tappeluun
- Supertehokas Connor McDavid murskaa todennäköisyyksiä – liitti nimensä nyt kahteen merkilliseen tilastofaktaan
- Aleksander Barkov ilmiliekeissä! Iski tasoituksen viimeisellä sekunnilla ja nousi upeaan porukkaan
- Bob McKenzien NHL-varausarvio julki: Connor Bedard kärjessä – tässä on Suomen ykkösnimi
- Elämänsä NHL-kautta pelaava Kaapo Kakko nöyryytti supertähtiä – ”Uskomaton näyte”
- Nyt on komeaa! Ilves-fanit pistivät show’n pystyyn Porissa – kohuliput keskiössä
- Emil Larmin ensi kauden seura selvisi!
- IS: Suomalainen huippukirurgi operoi NHL-supertähden – Carolinan suomalaisilla oli näppinsä pelissä
- Boston Bruins nappaamassa jättivahvistuksen siirtomarkkinoilta? ”Se olisi ihan match made in heaven!”
- Nimet paperissa! Ässät teki huippukiinnityksen ensi kaudeksi
- The Athletic: NHL-kauden kovin siirtopommi vireillä – neuvottelut supertähdestä aloitettu!
- TPS-puolustaja kertoi seurayhteisön kokemasta menetyksestä: ”Pysäyttävä suru-uutinen tavoitti minut tänään”
- Saksalaisseura havittelee vahvistuksia Liigasta – nappaamassa kokeneen hyökkääjän loppukaudeksi?
- Ulkomaalaisjoukkueen tiedote väittää: Liigatähti lähtee Pelicansista – ”Uskon hänen auttavan meitä kiistattomilla taidoilla”
- Liiga-seura jäädyttää legendansa pelinumeron: ”Nimi ja pelinumero kuuluvat seuran korkeimmalle kunniapaikalle”
- NHL:ssä leivottiin muhkea diili – vapailta markkinoilta huippunimi pois!