Liian helppoa ja kivaa? Jesperi Kotkaniemi latonut farmissa hulppeat tehot – taas putosi pari pinnaa

Montreal Canadiensista AHL-joukkue Laval Rocketiin passitetulle Jesperi Kotkaniemelle farmisarja tuntuu olevan helppoa ja kivaa. Suomalainen on pelannut siellä kolme ottelua ja nyt kasassa ovat jo pisteet 0+6=6.
Kaksi aiempaa peliä olivat tuoneet ottelukohtaisesti pisteet 0+1=1 ja 0+3=3. Nyt saldo kaunistui kahdella pinnalla, kun Laval taipui Belleville Senatorsille jatkoajalla luvuin 2-3.
Joukkueensa ykkössentteri Kotkaniemi kunnostautui Lavalin kummassakin maalissa ykkössyöttäjänä. 0-1-osuma syntyi ottelun ensiminuuteilla ja 2-2-tasoitus toisen erän lopulla.
Jos tweetti ei näy voit katsoa sen täältä
Jos tweetti ei näy voit katsoa sen täältä
Kun Laval keikkuu itäisessä konferenssissa kymmenentenä, tulee sen loppukaudesta poikkeuksellisen kiintoisa pudotuspelipaikkoja mietittäessä.
LUE SUNNUNTAIAAMUN NHL-JUTUISTA MYÖS:
Carolinan suomalaiset pistivät tuulemaan – heiluttivat verkkoa hurjina maalijuhlissa
Luetuimmat
- Jaakko Parkkali julkaisi paidattoman kuvan Jesse Puljujärven kanssa – kaksikolle sataa ylistystä: ”Kammotikkarissa”
- Yle: Leo Komarov harkitsee uransa lopettamista – pöydällä myös todellinen yllätyskortti!
- Ilves-hyökkääjä löi jenkeille luun kurkkuun! Pikkuleijonat saalisti avausvoiton
- Jättipaljastus: NHL:n kuumin vapaa agentti solminut pöytälaatikkosopimuksen!
- Täällä kelpaa nauttia kesäpäivistä! Seiska: NHL-tähti Patrik Laine teki miljoonakaupat ökyhuvilasta
- HIFK:n superlupaukselta kohulausunto: saattaa vaihtaa seuraa, jos peliaika jää liian pieneksi
- Lähde: HIFK:n maajoukkuepuolustaja lähtee Suomesta – uusi seura löytyi KHL:stä
- Jesse Puljujärven tilanteesta tipahti raju väite: yksi NHL-seura valmistelee jo treiditarjousta?
- 6-0 – Pikkuleijonille karmea teurastus! ”Rehellisesti sanoen, ottelun edetessä aloimme lipsumaan yhteisistä tavoista pelata”
- Nuorten MM-kisoihin valmistuvalle joukkueelle surkeita uutisia – NHL-huippulupaus jää sivuun