Montreal Canadiensin kannattajille järkyttävä yllätys – kausikorttien printtaamisesta törkeä hinta
Montreal Canadiensin kausikorttien tilaajat ovat saaneet epämieluisan yllätyksen, uutisoi CBC Sport.
Canadiensin fanien on nykyään mahdollista saada kausikorttinsa suoraan sähköisesti puhelimeen.
Osa haluaa kuitenkin edelleen fyysisen kortin lompakkoonsa. Nyt Canadiensin toimiston väki on lisännyt printattujen kausikorttien laskuun 150 dollarin käsittelymaksun, mikä ei ole kaikkien NHL-seurojen käytäntö.
Lehti haastatteli Will Sheadinia, pitkäaikaista Canadiens-fania, joka oli jonottanut kausikorttia peräti kymmenen vuotta ennen kuin sai oman paikan Centre Bell -areenalta viime kaudeksi.
Pitkästä jonotuksestakin johtuen hän kokee fyysisen kortin hienommaksi asiaksi, mutta nyt toisen kauden lisämaksu on saanut hänen tuntemaan olonsa petetyksi.
– Viime kaudella liput tulivat ilman lisämaksua. Nyt koen sen niin, että joudun maksamaan jostain, mikä oli vielä viime vuonna ilmaista, Sheadan sanoo CBC Sportin haastattelussa.
Lisämaksu tuntuu kohtuuttomalta senkin takia, että halvimmat Canadiensin kausikortit maksavat ennen veroja peräti 1 795 dollaria ja kalleimmista paikoista saa pulittaa kaudessa huimat 9 564 dollaria.
Kilpailevan kanadalaisseuran Toronto Maple Leafsin tiedottaja David Haggith otti myös kantaa Canadiensin toimiston toimintaan.
– Mitä päätökisä ikinä teemmekään fyysisten korttien myynnissä, teemme ne keskusteltuamme faniemme kanssa, Haggith linjasi.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tapparan tähtipelaaja: ensi kauden seura selvisi!
- Shokkipaljastus Milanon olympia-areenasta!
- Ben Blood: iso paljastus!
- Jarmo Kekäläinen jysäyttämässä siirtopommin NHL:ssä? ”Se olisi riski”
- Kaapo Kakko: Tämä osa-alue Leijonien saatava kuntoon Kanadaa ja Yhdysvaltoja vastaan
- NY Rangers hankki uuden puolustajan NHL:ssä
- Veli-Matti Savinaisen kasetti keitti pahasti yli – hurjat jäähyminuutit
- Nyt näytti pahalta: Antti Raanta loukkaantui
- KooKoo löi tiskiin tärkeän jatkosopimuksen – ”Erittäin iso palanen”
- The Athletic: Leijonien olympiatähti kaupataan NHL:ssä
- Liiga-provot: Jokerit on astumassa tuttuun ansaan
- The Athletic: Leijonien olympiatähti kaupataan NHL:ssä
- Markus Granlund vihjaa NHLWAMille: tässä Liiga-seurassa haluaa vielä pelata
- IS: Kristian Tanuksesta kajahti iso siirtohuhu!
- Liiga-seuralle raju takaisku – tähtipelaajan kausi paketissa!
- Lähde: Patrik Puistola teki valintansa – siirto huippuseuraan!
- NHL-toimittaja: Patrik Laineen tilanteesta jysähti iso paljastus
- Arttu Ruotsalainen: yllätyssiirto huippuseuraan!
- Urheilucast: Aleksi Saarelasta kajahti iso siirtohuhu!
- IS: Entinen Liiga-kiekkoilija törttöili kunnolla – vankeustuomio!