Mestis-seura Joensuun Kiekko-Pojat tiedottaa onnistuneesta tilikaudesta. Kiekko-Pojat kertoi samalla, että jääkiekkovalmentaja Tomek Valtonen liittyy seuran hallitukseen.

Valtonen toimii tällä hetkellä Slovakian pääsarjassa HK Dukla Michalovcen päävalmentajana. Hän on valmentanut pelaajauransa jälkeen Jokereita, Vaasan Sporttia sekä Suomen alle 20-vuotiaiden maajoukkuetta.

– Muutaman vuoden olen sivusta tarkkaa seurannut Kiekko-Poikien tekemistä. Viime kauden suoritus, kehittyvä organisaatio ja seuran tulevaisuuden tavoitteet sai minut innostumaan lähtemään tähän mukaan. Lisäksi tiedän, että seurassa on tekijöitä jotka haluavat jättää jäljen Joensuulaiseen jääkiekkoon, Valtonen kertoo Kiekko-Poikien verkkosivuilla.

Kiekko-Pojat Oy teki päättyneellä kaudella komean 813 000 euron liikevaihdon. Seura teki voittoa 1329 euroa ja yrityksen tulos parani edelliseen tilikauteen nähden lähes 200 000 euroa.

LUE MYÖS: