Paljastus: NHL-supertulokas oli lähellä päätyä toiseen seuraan – treiditarjous viime hetkellä roskakoriin

Arizona Coyotesin supertulokas Logan Cooley, 19, väittää olleensa lähellä päätymistä toiseen seuraan vain hetki ennen vuoden 2022 varaustilaisuuden alkua.
Cooley paljastaa suositussa Spittin’ Chiclets -podcastissa Philadelphia Flyersin tehneen Coyotesille tarjouksen varaustilaisuuden kolmospaikalle nousemisesta vain hetki ennen draftin alkua.
– Minulla oli hyviä keskusteluja Arizonan kanssa ja ajattelin, että jos olen vapaana vielä kolmosvuorolla, minulla on hyvä mahdollisuus päätyä sinne. Keskustelin kuitenkin Flyersin kanssa vain 20 minuuttia ennen draftin alkua. Uskoakseni he yrittivät treidata itsensä ylöspäin varatakseen minut, Cooley paljastaa podcastissa.
Juraj Slafkovskyn ja Simon Nemecin jälkeen vuoden 2022 varaustilaisuudessa kolmantena varattua Cooleya pidetään tällä hetkellä varausikäluokkansa suurimpana talenttina. 179-senttinen taituri on iskenyt kymmenessä ensimmäisessä NHL-pelissään tehot 1+7=8.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Patrik Laineen loukkaantumisesta uutta tietoa
- KalPa oli tyly vieras Lappeenrannassa! SaiPa selkä seinää vasten
- NHL-pelaajat ovat puhuneet: tässä on kolme sarjan parasta kiekkoilijaa
- NHL-ykkösvaraus solmi pitkän jatkosopimuksen – ”Käänteentekevä pelaaja”
- Kohuhyökkääjä lähtee – HIFK näytti ovea kahdelle pelaajalle
- Yllätyskäänne – NHL-maalitykki ei lähdekään MM-kisoihin!
- Yllätysuutinen: KalPalle hirmuvahvistus!
- Patrik Laineesta yllätystieto!
- Urheilucast: Lukas Jasek palaa Liigaan – tässä uusi seura
- SaiPalle järisyttävä takaisku – tähtipuolustaja pelikieltoon
- Urheilucast: Mikko Koivu valmentaa ensi kaudella Liigassa
- Urheilucast: Veli-Matti Savinaista viedään yllättävään Liiga-seuraan!
- Urheilucast: Ilves ryöväsi toisen Liiga-seuran tehomiehen – kaksi hyökkääjää loikkaa kilpailijan leiriin
- HS: HIFK näytti ovea kahdelle legendalle!
- Leijonille järkälemäinen vahvistus NHL:stä!
- Urheilucast: Micke-Max Åsten vaihtamassa uuteen joukkueeseen!
- Suomalainen huippuvahti: Ura ohi!
- Hämeenlinnassa puhaltavat muutoksen tuulet: nämä 11 pelaajaa jättävät HPK:n
- Kärpät jää taakse – hyökkääjäjätti löysi uuden joukkueen!
- HIFK:ssa käy ovi: Neljä pelaajaa jättää seuran – mukana Leo Komarov