KalPalle kaksi merkittävää jatkosopimusta

KalPa on solminut kahden vuoden jatkosopimukset Janne Keräsen ja Antti Halosen kanssa.
Seura julkaisi hyökkääjän ja pakin tuoreet diilit verkkosivuillaan.
Keränen kiekkoilee Kuopiossa ensimmäistä kauttaan ja on tällä hetkellä joukkueensa kolmanneksi paras pistemies. 13 ottelun pisteet ovat 5+4=9.
– Janne on tuonut joukkueeseemme juuri sitä mitä hänestä haimme, hyvä Liiga-tason hyökkääjä joka voi meillä ison kiekollisen roolin saadessaan nousta aivan Liigan kärkipelaajien joukkoon. Janne on erittäin paljon meidän pelitavan näköinen pelaaja, todella hyvä liikkumaan ja kovasti töitä tekevä taitava kahden suunnan pelaaja, kertoo urheilujohtaja Kimmo Kapanen.
– Hän on tärkeä pelaaja meille sekä alivoimalla että ylivoimalla ja on näyttänyt jo omaavansa myös maalintekopotentiaalia.
Puolustaja Halonen kiekkoilee Kuopiossa jo kolmatta kauttaan. Hän on takonut tällä kaudella yhden osuman.
– Antti edustaa täksi kaudeksi vahvasti uudistuneessa joukkueessa tärkeää jatkuvuutta kun menossa on kolmas kausi ja olemme sopineet kausista neljä ja viisi. Antti on löytänyt roolinsa joukkueessa ja on kehittänyt itseään pelitapaamme hyvin tukevaksi. Hän on meidän kulmakiviä omassa päässä, joukkueen tärkeimpiä pelaajia alivoimalla ja näillä osa-alueilla joukkueen soturi, tiivistää Kapanen.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Mestaruus katkolla! Liigan viides finaaliottelu katsottavissa ilmaiseksi
- NHL:ssä päävalmentajavärväys – mestariluotsi sai uuden pestin
- Liiga-seura pelaajakaupoilla: haaviin Tapparan puolustaja!
- Maajoukkuemies lähtee Ilveksestä – uusi seura selvillä!
- Topi Rönnin sopimus revitty!
- Huh huh! Mikko Rantanen ja Roope Hintz tekivät uskomattoman NHL-ennätyksen
- Leijonille hurja haaste – tässä Kanadan NHL-tähtiä vilisevä hirmuryhmä MM-kisoihin!
- Ilveksen Ville Meskanen siirtyy kilpailijan leiriin!
- Suomalainen NHL-sentteri sanoi ”ei kiitos” MM-kisoille
- Henrik Borgströmin uusi seura selvisi!
- Urheilucast: Mikko Koivu valmentaa ensi kaudella Liigassa
- Urheilucast: Veli-Matti Savinaista viedään yllättävään Liiga-seuraan!
- Urheilucast: Ilves ryöväsi toisen Liiga-seuran tehomiehen – kaksi hyökkääjää loikkaa kilpailijan leiriin
- HS: HIFK näytti ovea kahdelle legendalle!
- Urheilucast: Lukas Jasek palaa Liigaan – tässä uusi seura
- Leijonille järkälemäinen vahvistus NHL:stä!
- Urheilucast: Micke-Max Åsten vaihtamassa uuteen joukkueeseen!
- Kohuhyökkääjä lähtee – HIFK näytti ovea kahdelle pelaajalle
- HIFK:ssa käy ovi: Neljä pelaajaa jättää seuran – mukana Leo Komarov
- Kärpät jää taakse – hyökkääjäjätti löysi uuden joukkueen!