Tämä KHL-seura haluaa Raimo Summasen
KHL-seura Metallurg Magnitogorsk haluaa Raimo Summasen ensi kauden vastuuvalmentajaksi.
Sport-Expressin mukaan Summasta tavoittelee myös muutama muu KHL:n kärkiseura. Lähteen mukaan Metallurg on valmis maksamaan huomattavan summan suomalaisvalmentajan palveluksista.
Summanen valmentaa tällä hetkellä Avangard Omskia, joka on tarjonnut jatkosopimusta suomalaisluotsille, kuten uutisoimme. Sport-Expressin mukaan Summanen ei ole halunnut allekirjoittaa jatkopahvia Omskin kanssa, koska Metallurgin tarjous on houkutteleva.
Summanen on saanut Omskin pelin raiteilleen ja joukkue pudotti Metallurg Magnitogorskin KHL:n itäisen konferenssin välierissä otteluvoitoin 4-1. Sitä ennen Summasen miehistö murskasi Hannu Jortikan Amur Habarovskin otteluvoitoin 4-0. Konferenssifinaalissa Avangard syöksyy Traktor Tsheljabinskin kimppuun.
Erikoiskampanja SuomiKiekko-sivuston lukijoille: Tarjoamme ”Maailmanmestarit 2011” Tupla-DVD:n kaikille Unibetin uusille asiakkaille ILMAISEKSI! Samalla sinä kuittaat jopa 100 euron bonuksen! Osallistu kampanjaan ja lue tarkemmat ohjeet täältä!
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Patrik Laine kaupan – Montreal valmis maksamaan hurjan hinnan!
- Paljastus Artemi Panarinista: Hylkäsi poskettoman tarjouksen toiselta NHL-seuralta
- NHL-megalupaus Gavin McKennan tapauksesta uudet tiedot – äiti mukana rajussa välikohtauksessa
- Nyt puhuu Leevi Teissala – tästä syystä jättää TPS:n
- Tero Lehterältä suorat sanat, jos Suomen olisi pitänyt pelata Kanadaa vastaan: ”Turpaanlyöntikisa”
- Naisleijonien ja Kanadan välisen ottelun kohtalo selvillä!
- Naisleijonista vain 10 on pelikunnossa – ja synkempiä uutisia on luvassa
- Lähde: Leevi Teissala jättää TPS:n – uusi seura selvillä!
- Luovutus Kanadaa vastaan uhkaa – Naisleijonien harjoituksissa vain kymmenen pelaajaa!
- Jokerien pistelinko lähtee – uusi seura selvillä
- Markus Oden palaa Suomeen – uusi seura selvillä
- IL: Olli Juolevi jättää Tapparan – siirtyy toiseen Liiga-seuraan!
- The Athletic: Leijonien olympiatähti kaupataan NHL:ssä
- Tapparan tähtipelaaja: ensi kauden seura selvisi!
- Toimittaja: Jokerit-tähdeltä yllätyspäätös – jättää seuran!
- Jarmo Kekäläinen jysäyttämässä siirtopommin NHL:ssä? ”Se olisi riski”
- Tyly päätös: Harri Pesoselle näytettiin ovea – paluu Liigaan?
- Markus Granlund vihjaa NHLWAMille: tässä Liiga-seurassa haluaa vielä pelata
- NHL-megalupaus Gavin McKenna: 20 vuoden vankeus uhkaa!
- Liiga-provot: Nämä Liiga-seurat jäävät rannalle pudotuspeleistä
KHL-seura Metallurg Magnitogorsk haluaa Raimo Summasen ensi kauden vastuuvalmentajaksi.
Sport-Expressin mukaan Summasta tavoittelee myös muutama muu KHL:n kärkiseura. Lähteen mukaan Metallurg on valmis maksamaan huomattavan summan suomalaisvalmentajan palveluksista.
Summanen valmentaa tällä hetkellä Avangard Omskia, joka on tarjonnut jatkosopimusta suomalaisluotsille, kuten