Mestis-seura Jokerit julkisti torstaina tukun tärkeitä jatkosopimuksia.

Kaudella 2024-25 Jokerien riveissä jatkavat maalivahti Henri Risikko, puolustajat Santeri Haakana ja Tuomas Nissinen sekä hyökkääjät Onni Lind, Emil Kuusla, Juho Keinänen, Aatu Wulff ja Lauri Saastamoinen.

Haakanan, Lindin ja Kuuslan sopimukset sisältävän option myös kaudesta 2025-26.

– Seuran strategian mukaisesti haluamme taata omille junioreillemme mahdollisuuden pelata edustusjoukkueessa. Nämä jatkosopimuksen tehneet pelaajat ovat meille tärkeitä nyt ja tulevaisuudessa. He ovat näyttäneet pystyvänsä pelaamaan Mestistä ja ottamaan isoja kehitysaskeleita. On hienoa, että heillä on halua olla mukana Jokereiden tarinassa myös jatkossa, Jokereiden urheilutoimenjohtaja Olli-Pekka Yrjänheikki kommentoi seuran tiedotteessa.

LUE MYÖS: