Teemu Selänne teki jo alle 20-vuotiaiden MM-kisojen aikaan selväksi toiveensa jääkiekon seuraavana supertähtenä pidettävän Connor Bedardin saamisesta Anaheim Ducksiin tulevan kesän NHL-varaustilaisuudessa.

Nyt Selänne on lisännyt Twitter-tilillään videon, jossa ex-maalitykki kuvaa ensin Ducksin kotiareenan seinille tapetoituja kuvia seuran entisistä suuruuksista, kuten itsestään, Paul Kariyasta, Corey Perrystä ja Ryan Getzlafista. Sen jälkeen Selänne siirtyy kuvaamaan seuran nykyisten tähtien, Mason McTavishin, Troy Terryn ja Trevor Zegrasin pelipaitoja.

Viimeiselle tyhjälle paikalle Selänne liimaa paperilapun, johon on kirjoitettu Bedardin nimi.

– Paljon upeita nuoria pelaajia. Ei ketään tällä paikalla. Minäpä autan, Selänne leukailee ennen Bedardin nimen liimaamiista paikoilleen.

– Nyt olemme valmiita. Tervetuloa! Selänne toivottaa.

Voit katsoa Selänteen videon täältä tai alta.

Teemu Selanne

@TeemuSel8nne
I think Connor Bedard would fit perfectly in this @AnaheimDucks dressing room 😊💪 Welcome to Southern California!