Sportissa flopannut pelaaja siirtymässä Ruotsin alasarjaan

Kuva: Liiga
Sportissa viime kaudella 15 ottelussa pisteittä vetänyt Bobbo Petersson ei ole pelannut tällä kaudella missään.
Aika Vaasassa ei mennyt ihan putkeen, sillä tehottomuuden lisäksi heikko kohta oli myös plusmiinusvertailu. Se painui kahdeksan pinnaa pakkaselle.
Nyt pakki on saamassa uuden mahdollisuuden näyttää kyntensä, kun hän siirtymässä ruotsalaisen Expressenin mukaan takaisin kotimaahansa ja sen Östersunds IK:hon. Se ei pelaa pääsarjaa, vaan HockeyAllsvenskasia.
Joukkue on voittanut kahdeksasta pelistä neljä. Syys-lokakuun neljän ottelun tappioputken aikana se päästi peräti 29 maalia.
Nikotiininuuskat kotiovellesi edullisesti ja helposti
- Tilaa laillisesti netistä suoraan kotiovellesi.
- Suomalaisesta verkkokaupasta kaikki suositut tuotteet.
- Edullisesti lyhyellä toimitusajalla.
- Kovia nimiä vapaille markkinoille – kaksi Leijonista tuttua pelaajaa vaihtaa maisemaa
- Supertähti kehuskeli barbaarisella ruokavaliollaan – NHL-toimittaja vertaa Phil Kesseliin: ”Kaikkien aikojen teräsmiespelaaja on pullukka, joka…”
- Iida Vainio teki liigatähdestä rikosilmoituksen – näin Tappara-luotsi kommentoi asiaa Seiskalle: ”Jos vielä alaikäisestä on kyse…”
- Olli Jokiselta paljastus Jukurien vaisun kauden syistä: ”Siinä mä lipsuin ja siitä kädet virheen merkiksi pystyyn”
- Sveitsin pääsarjajoukkue luopui kahdesta suomalaisesta – toinen on jo löytänyt uuden työnantajan
- Liikeneekö tästä porukasta pelaajia Liigaan? DEL-joukkueesta vapautui kiinnostavia nimiä
- TPS-puolustaja solmi tulokassopimuksen NHL:ään – vaihtuuko osoite kauden päätteeksi?
- Tässä on SaiPan ensi kauden päävalmentaja: ”Organisaation suunta on eteenpäin”
- SHL-hyökkääjä kertoo kauhun hetkistä karsintapelin jälkeen – lapset piti piilottaa
- Oho! Patrik Laineen siirtymä sentteriksi oli tehokas: ”Olen superinnoissani”
- Toimittaja: Megalupaus jättää TPS:n – vaihtamassa kilpailijan leiriin?
- Iida Vainio teki liigatähdestä rikosilmoituksen – näin Tappara-luotsi kommentoi asiaa Seiskalle: ”Jos vielä alaikäisestä on kyse…”
- IL: TPS:lle jättimäinen menetys – tähtivahti vaihtaa joukkuetta
- THN julkaisi Euroopassa pelaavien NHL:lle vapaiden agenttien top 10:n – listalla kaksi suomalaista
- Jesse Puljujärvi teloi vastustajan sairastuvalle – Toronto-valmentaja kiehui: ”On kova paikka”
- Lähde: Liiga-seura menettämässä ykköstähtensä?
- Menikö tämä oikein? Lukko-puolustajalle rapsahti pitkä pelikielto
- Yle: Hirmuvahvistus Leijonille? Jukka Jalonen avasi Patrik Laineen tilannetta
- Chicago Blackhawksilta tyly ilmoitus: NHL-legenda Jonathan Toewsin ura ohi?
- Oho! Patrik Laineen siirtymä sentteriksi oli tehokas: ”Olen superinnoissani”