Sinne meni se joulu – jääkiekkoilija matkusti turhaan maapallon toiselle puolelle: ”Olen todella pettynyt”

Sveitsissä vuoden lopulla perinteisesti järjestettävä Spengler Cup jäi taas pelaamatta koronavirustilanteen takia. Tällä kaudella Detroit Red Wingsiin koeajalla yrittänyt, mutta sopimuksetta ja peleittä jäänyt Bobby Ryan matkusti turnauksen takia turhaan Pohjois-Amerikasta Sveitsiin.
Ryan olisi edustanut Bern Selection -kokoomajoukkuetta, jonka vuoksi hän matkusti kotoaan pelipaikoille jouluaattona.
– Hyvää joulua Davosista. Olen todella pettynyt siihen, että jouluaamu kotona jäi väliin turhaan. Mutta onneksi sain nähdä Sveitsiä viikon verran. Sormet ristiin että testi olisi negatiivinen ja pääsisin lentämään nopeasti takaisin, pelaaja kirjoitti Twitter-tilillään.
Kokoomajoukkuetta olisi luotsannut Antti Törmänen, jonka virallinen työpaikka on Biel. Suomalaisista joukkueen värejä olisivat kantaneet lisäksi pakki Juuso Hietanen sekä hyökkääjät Lauri Korpikoski, Jere Sallinen ja Harri Pesonen.
Lisäksi Kuopion KalPan piti osallistua turnaukseen.
1 EUROLLA 30 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 30 ilmaiskierrosta peliin Le Bandit
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Lukolle synkkiä uutisia: Antti Raanta loukkaantui
- NHL:n parhaana palkittu puolustaja: ura ohi
- Kultaleijona ja ex-seura oikeudessa – likaiset yksityiskohdat julki
- Liigan supertähti loistaa nyt SHL:ssä – täysin posketon pistetahti
- Tapparalle lunta tupaan: tähtihyökkääjä tekemässä oharit?
- HIFK:lle jälleen uusi takaisku – superlupaus sairauslomalle
- Olli Jokisen HIFK sai jymyuutisen!
- Lehti: Vegas Golden Knightsin ex-NHL-huippulupauksen verestä löytyi kokaiinia – ”Hän elää epäterveellistä elämää”
- Patrik Laineeseen verrattu hyökkääjä paljastui flopiksi – löysi nyt uuden NHL-seuran!
- Kolme suomalaislupausta siirtyy rapakon taakse
- Urheilucast: Huippunimi ehdolla Rikard Grönborgin korvaajaksi!
- MTV: Janne Pesoselta iso paljastus – HIFK sai huippu-uutisen!
- Jesse Puljujärvi loistaa Sveitsissä
- NHL:ssä jysähti jättidiili!
- Liiga-seuralle hirveä uutinen: ykkösmaalivahti loukkaantui
- Mikkelin Jukureiden maalivahti siirtyy vuokrasopimuksella toiseen Liiga-seuraan
- Lähde: CHL-mestari lähtee JYPistä – uusi seura selvillä!
- KalPa-veteraanin seuraava osoite selvillä: ”Tarvitsemme tässä kohtaa leveyttä puolustuskalustoomme”
- The Athletic: Carter Hart palaa NHL:ään – saa tällaisen sopimuksen!
- Suomalaistähdellä kammodebyytti SHL:ssä – sikaili itsensä pelikieltoon