Pohjois-Amerikka kutsuu! Liigan NHL-lainapelaajan sopimus purettu

TPS ja puolustaja Samuel Knazko ovat purkaneet keskinäisen sopimuksensa yhteisymmärryksessä. 19-vuotias puolustaja oli seurassa lainalla Columbus Blue Jacketsin organisaatiosta.
Knazko jatkaa uraansa Pohjois-Amerikassa. Hän siirtyy juniorisarja WHL:ään, mutta tuleva seura ei ole vielä tiedossa.
– Kiitämme Samuelia työstään TPS:n eteen ja toivotamme hänelle kaikkea hyvää tulevaisuuteen, kommentoi TPS:n urheilujohtaja Rauli Urama.
Knazko pelasi tällä kaudella yhden Liiga-ottelun TPS:n riveissä. Hän pelasi myös 15 matsia A-nuorissa ja iski niissä tehot 4+10=14. Slovakkipuolustaja on Columbuksen kolmoskierroksen varaus vuodelta 2020.
Luetuimmat
- Nuorten MM-kisoissa tapahtui jymypaukku! Puolivälierissä nähdään jättiyllätys
- Kova kaappaus! NHL:ssä pelannut pakkijärkäle siirtyy Liigaan – ”Isokokoinen ja fyysinen”
- Nettihitti on syntynyt! Jenkkitähden heitto aloitusympyrässä sai tuomarinkin pokan pettämään – katso tilanne
- Jokerien juniorilta järkyttävä taklaus nuorten MM-jäillä
- Huono tuuri jatkuu! NHL-superlupaus sivussa koko ensi kauden
- Nähdäänkö NHL:ssä offer sheet? Yksi seura haavoittuvassa asemassa
- KHL-sopimus purkissa – Entinen TPS-tähti siirtyy Venäjälle
- IS: Nuorten Leijonien kapteeni vertasi itseään suomalaiseen NHL-tähteen
- MTV Urheilu: Näin Petrus Palmu kommentoi häneen kohdistuneita KHL-huhuja: ”Minulle soitettiin sieltä”
- TOP 20: Tässä NHL:n parhaat keskushyökkääjät – suomalaistähdille huikeaa kunniaa!