Ura vaakalaudalla! NHL-tähden ex-vaimon rajut syytökset käynnistivät tutkinnan: ”Voisiko joku kysyä Gary Bettmanilta, kuinka…”
San Jose Sharksin tähtihyökkääjä Evander Kanen esiintyi viime kaudella edukseen kiekkokaukalossa, mutta siviilielämässä hän on ollut isojen haasteiden keskellä. Viime kauden aikana selvisi, että Kane on vararikossa uhkapeliriippuvuutensa vuoksi.
Riippuvuuden lisäksi Kane on parhaillaan keskellä sotkuista avioeroprosessia. Hänen tuleva ex-vaimonsa Anna Kane jakoi oman kertomuksensa aiheesta Instagram-tilillään.
Ensin Anna Kane jakoi kuvakaappauksen NHL-tähden lähettämästä sähköpostista. Siinä Evander Kane pyytää vaimoaan kylmän asiallisesti muuttamaan pois ja jättämään autonsa avaimineen.
Anna Kane kertoi myös riipaisevasti perheen elämästä ja syytti Evander Kanea perheensä hylkäämisestä.
– Jätit minut heinäkuun 8. päivä, etkä soita tai lähetä viestiä seitsemään päivään. Sitten ilmoitat, että lähdet lomalle Eurooppaan. Kiva juttu, mutta samaan aikaan kerrot minulle, että pankki vie talomme, etkä auta raskaana olevaa vaimoasi. Sinulla on tarpeeksi rahaa juhlimiseen ja hotelleihin Euroopassa, mutta et voi ostaa tyttärellesi maidon korviketta ja pakotat minut myymään vihkisormukseni, Anna Kane kirjoittaa.
– En tiedä, onko olemassa edes sanoja kuvailemaan sitä, kuinka paha ihminen olet. Hylkäsit vaimosi, joka on raskaana, ja yksivuotiaan tyttäresi, joka on kävellyt ympäri taloa etsimässä isäänsä jo viikon verran.
Seuraavaksi Anna Kane latasi tiskiin syytöksen, joka voi mahdollisesti olla turmioksi Evander Kanen kiekkouralle.
– Voisiko joku kysyä Gary Bettmanilta, kuinka he voivat antaa pelaajan lyödä vetoa omista matseistaan? hän kirjoittaa.
– Kuinka NHL antaa peliaddiktin yhä pelata, kun hän selvästi häviää tahallaan pelejä voittaakseen vetoja?
Sopupelit ja omista otteluistaan vedonlyöminen ovat jyrkästi kiellettyjä urheilumaailmassa. NHL on ilmoittanut tutkivansa asiaa ja ottavansa syytökset erittäin vakavasti.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Nuorten Leijonien hyökkääjälle huipputärkeitä onnistumisia: ”Ollut vähän vaikeampi kausi”
- Suomen NHL-kohulupaus löysi viimein uuden seuran
- Näin Lauri Mikkola arvioi Nuorten Leijonien kehityskohteita: ”Välillä meni vähän pelailuksi”
- Nuorille Leijonille vakuuttava voitto MM-avauksessa!
- EHT-turnauksessa loukkaantunut suomalaispuolustaja: pitkä poissaolo
- Kahdeksan maalia! Ilves hirmuiskussa
- MM-kisat käyntiin – tässä Nuorten Leijonien kentälliset avausotteluun!
- IL: Jokereille kova kaappaus SM-liigasta
- Tappara muisti Pate Mustajärveä ja otti murskavoiton
- MM-turnaus alkaa! Näin maat pelasivat ennen U20-kisoja
- Jori Lehterä: iso uutinen
- Viisi Liiga-pelaajaa valittiin olympialaisiin!
- SK: HIFK kävi ryöstöretkellä toisessa Liiga-seurassa!
- Joulutodistukset jaettu! Tässä on Liigan syyskauden tähdistökenttä
- Toimittaja: Kasper Kotkansalo palaa SHL:stä Liigaan – tässä uusi seura
- Jymypaukku! Viljami Nieminen lähtee Sportista – AL: Siirtyy toiseen Liiga-seuraan
- Mestis-seuralta nimekäs hankinta: Haaviin 400 Liiga-pelin konkari
- HIFK:lle kaksi paljon kaivattua vahvistusta: Geneve-Servette lainaa kaksi pelimiestä
- Liigaan tähtäävä Mestis-seura jysäytti: ”Kolme kirjainta: NHL”
- Lähde: Eetu Koivistoinen palaa Liigaan!