TPS vahvistaa keskikaistaansa – haaviin yhdysvaltalaissentteri: ”Isokokoinen, hyvin liikkuva, vahva pelaaja”

Turun Palloseura tiedottaa tehneensä yksivuotisen sopimuksen yhdysvaltalaishyökkääjä Mitch Hultsin kanssa.
26-vuotias sentteri pelasi viime kaudella Itävallan ICEHL:ssä Bratislava Capitalsin joukkueessa 50 ottelua pistein 21+25=46. Pudotuspeleissä mies teki kolme pistettä viiteen matsiin.
Hyökkääjällä on kokemusta AHL:stä ja ECHL:stä molemmista yli 80 ottelun verran. Häntä ei ole varattu NHL:ään.
– Olen kiitollinen pääsystä seuraan, jossa voin kehittyä paremmaksi pelaajaksi. Tiedän, että TPS:ssä se on mahdollista. Ennen kaikkea olen valmis kilpailemaan ja lyömään itseäni likoon joukkueen menestyksen puolesta. Liiga ja CHL ovat haaste, joihin haluan tarjota joukkueelle ja kannattajille parasta pöytään, Hults kommentoi seuran tiedotteessa.
– Hults on isokokoinen, hyvin liikkuva ja taidoiltaan vahva pelaaja. Hän pelasi viime kaudella ensimmäistä kertaa Euroopassa hyvillä tehoilla ja odotamme häneltä vahvaa panosta hyökkäyspelaamiseemme, analysoi TPS:n pelaajakoordinaattori Tomi Kallio.
TUOHIRULLASTA KIERRÄTYSVAPAITA ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- Liiga-seuralle 21-vuotias kapteeni!
- Aatos Koivu ilmiliekeissä – teki huiman tempun!
- Lehti: Tässä Jakub Vranan uusi joukkue!
- HIFK:n konkarihyökkääjä löysi uuden osoitteen!
- Aatos Koivu ällistyttää Pohjois-Amerikassa – NHL-superlupaukset jätettiin tylysti kakkoseksi!
- Raimo Helmisen SaiPa teki jälleen huiman tempun!
- Ennätystehot NHL:ssä – suomalainen jäämässä ilman sopimusta: ”Ei minkäänlaista kiinnostusta”
- Ilves kiinnitti NHL:ään varatun kanadalaishyökkääjän
- Pitsiturnaus avaa kiekkokauden – näin pelataan
- Liiga-seura teki järkälemäisen hankinnan
- Ismo Lehkoselta hurja arvio Liiga-lupauksesta: ”Tulee voittamaan pakkien pistepörssin”
- Liiga-hyökkääjä Aarne Talvitiestä karmea uutinen
- Tämä on Petri Kontiolan tilanne – kuva julki
- Siirtopommi! Lähde: Tässä Ryan Laschin uusi seura
- HIFK:n floppihankinta löysi uuden osoitteen
- 46-vuotias seuralegenda tekee yllätyspaluun – siirtyy III-divisioonaan!
- Yllätyspaluu: Lähes 300 NHL-ottelun suomalainen siirtyy Liigaan!
- Jukurien kultakypärä: uusi seura
- HIFK:n konkarihyökkääjä löysi uuden osoitteen!
- Liiga-seura teki järkälemäisen hankinnan