Neljä suomalaista mukana KHL:n tähdistöottelussa – katso kokoonpanot täältä

© Kuva: Leijonat.fi

Kokoonpanot 18.-19. tammikuuta pelattavaan KHL:n tähdistöotteluun julkistettiin tapaninpäivänä.

Suomalaisista mukaan ruplaliigan tähdistötapahtumaan itsensä alkukauden näytöillään pelasivat maalivahti Juha Metsola sekä puolustajat Juuso Hietanen, Mikko Lehtonen ja Jyrki Jokipakka.

Tähdistötapahtuma pelataan KHL:n neljän divisioonan välisenä turnauksena. Löydät kokoonpanot kokonaisuudessaan alta:

Bobrov-divisioona

Maalivahdit:
Julius Gudachek (Spartak, fanien valinta)
Aleksander Samonov (SKA, mediavalinta)

Puolustajat:
Juuso Hietanen (Dinamo Moskova, fanien valinta)
Mikko Lehtonen (Jokerit, mediavalinta)
Jakov Rylov (Spartak, KHL-valinta)

Hyökkääjät:
Vadim Shipatshov (Dinamo Moskova, fanien valinta)
Dmitry Yashkin (Moskovan Dynamo, mediavalinta)
Lauris Darzins (Dynamo Riga, KHL-valinta)
Daniil Vovchenko (Severstal, KHL-valinta)
Vladimir Tkachev (SKA, KHL valinta)

Tarasov-divisioona

Maalivahdit:
Ilja Konovalov (Lokomotiv, faneja)
Ilja Sorokin (TsSKA, mediavalinta)

Puolustajat
Ilja Shinkevitš (Vitjaz, fanien valinta)
Charles Genovey (Torpedo, Media Choice)
Mat Robinson (TsSKA, KHL-valinta)

Hyökkääjät:
Vjačeslav Gretsky (Dynamo Minsk, fanien valinta)
Kirill Kaprizov (TsSKA, mediavalinta)
Stefan Da Costa (Lokomotiv, KHL-valinta)
Alexander Semin (Vitjaz, KHL-valinta)
Malta Strömvall (HC Sochi, KHL-valinta)

Kharlamov-divisioona

Maalivahdit:
Timur Bilyalov (Ak Bars, fanien valinta)
Yakub Kovarzh (Avtomobilist, mediavalinta)

Puolustajat:
Christian Henkel (Ak Bars, fanien valinta)
Jyrki Jokipakka (Sibir, mediavalinta)
Nick Bailen (Traktor, KHL-valinta)

Hyökkääjät:
Nigel Dawes (Avtomobilist, fanien valinta);
Sergey Mozyakin (Metallurg, mediavalinta)
Danis Zaripov (Ak Bars, KHL-valinta)
Pavel Poryadin (Neftekhimik, KHL-valinta)
Pavel Datsjuk (Avtomobilist, KHL-valinta)

Chernyshev-divisioona

Maalivahdit:
Juha Metsola (Salavat Julajev, fanien valinta)
Igor Bobkov (Omsk, mediavalinta)

Puolustajat:
Vjačeslav Voinov (Omsk, fanien valinta)
Darren Dietz (Barys, mediavalinta)
Adam Almqvist (Admiral, KHL:n valinta)

Hyökkääjät:
Kirill Semenov (Omsk, fanien valinta);
Nikita Soshnikov (Salavat Julajev, mediavalinta)
Brandon Yip (Kunlun Red Star, KHL-valinta)
Gynec Zogorn (Amur, KHL-valinta)
Linus Umark (Salavat Julajev, KHL-valinta)