Pääomistajat mukana KHL-seuran kriisikokouksessa – loppukausi ei uhattuna!

© Kuva: Ilari Isotalo
TÄNÄÄN: Näe NHL pelit livenä!

NHL on taas käynnissä ja jäljellä ovat enää ratkaisupelit! Viaplay näyttää kaikki loppukauden ottelut suorina lähetyksinä! Tilaa nyt ilman sitoutumispakkoa.
NAPPAA TARJOUS

Sport-Ekspressin KHL:stä saatujen tietojen mukaan Slovan Bratislavan kriisikokoukseen osallistuivat myös seuran pääomistajat.

Slovan on luvannut KHL:lle, ettei sen loppukausi ole uhattuna. Pelaajien edustajat ja pääomistajat pääsivät sopimukseen palkkojen maksuaikatauluista. Osan maksamattomista rahoista pelaajat saavat jo lähipäivinä ja loput liksat on tarkoitus maksaa lähiviikkoina.

Slovanin viime perjantainen KHL-peli oli uhan alla, sillä bratislavalaisseuran pelaajat virittelivät jo matsiboikottia. Peli kuitenkin pelattiin, vaikka pelaajien palkat ovat olleet pahasti myöhässä. Slovanin pelaajien mitta on ollut täynnä, sillä palkkaa ei ole näkynyt kuukausiin pelaajien tileillä.

TÄNÄÄN: Näe NHL pelit livenä!

NHL on taas käynnissä ja jäljellä ovat enää ratkaisupelit! Viaplay näyttää kaikki loppukauden ottelut suorina lähetyksinä! Tilaa nyt ilman sitoutumispakkoa.
NAPPAA TARJOUS