NHL-seuralla positiivinen ongelma maalinsuulla – ”Eivät aktiivisia siirtomarkkinoilla”

© Kuva: Getty Images

TSN:n toimittaja Bob McKenzie ei usko, että Pittsburgh Penguins pitää kiirettä NHL:n siirtomarkkinoilla seuran maalivahtitilanteen suhteen. Penguinsilla on kaksi NHL-tason ykkösveskaria tällä hetkellä riveissään, kun Matt Murray torjui viime kaudella Penguinsin Stanley Cupiin ja ennestään seuran riveistä löytyy Marc-Andre Fleury.

– En usko, että kauppaa tapahtuu ennen kautta. Voin tosin olla väärässä. En usko, että Penguins aikoo olla aktiivinen markkinoilla ja ilmoittaa, että meillä on maalivahti kaupan, McKenzie sanoi TSN 690 -radiokanavalle.

– Uskon, että he haluavat asioiden järjestyvän itsestään kahden ekan kuukauden aikana. Katsoa, miten Murray pelaa ja katsoa miten Fleury pelaa.

LEIJONAT PUREE JENKKIÄ MATKALLA KULTAAN! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️