Lukon päävalmentajakuviot ovat selvillä vuosiksi eteenpäin – kaappasi valmentajan kriisiseurasta

Rauman Lukko on solminut jatkosopimuksen päävalmentaja Pekka Virran kanssa. Sopimus kattaa seuraavan kauden.
– Koen tämän aina luottamuksen osoituksena, kun seura haluaa tarjota mahdollisuuden. Organisaatiossa on tällä hetkellä erinomainen henki ja olosuhteet hyvät, jotka antavat hyvät edellytykset positiivisen ilmapiirin luontiin, Virta kommentoi seuran verkkosivuilla.
Samalla Lukko tiedotti, että Marko Virtanen valmentaa ensi kaudella joukkueen A-nuoria. Tämän jälkeen hän siirtyy Lukon Liiga-joukkueen valmentajaksi kausiksi 2021-23.
Virtanen valmentaa parhaillaan kriisiseura TPS:ää. Hän on urallaan valmentanut myös viisi vuotta JYPiä.
– Tällä hetkellä keskittymiseni on 100% työhöni TPS:n organisaatiossa, mutta tämän lajin parissa on kuitenkin tulevaisuuden suunnitelmat katsottava ja sovittava etukäteen. Tarkoitukseni on tuoda omaa tietotaitoni ensin nuorten käyttöön ja samalla oppia tuntemaan Lukon organisaatiota, jonka jälkeen sitten eteenpäin liigajoukkueen kanssa, Marko Virtanen kommentoi.
1 EUROLLA 30 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 30 ilmaiskierrosta peliin Le Bandit
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Toimittaja: Carolina on raiskaussyytteistä vapautetun hyökkääjän kintereillä
- Lukko reagoi Nuutti Viitasalon rahanpesusyytteeseen – näin pelaaja kommentoi
- STT: Liiga-puolustaja sai syytteen rahanpesusta
- Suomalaistähdelle uusi sopimus – jatkaa suurseurassa
- KalPa teki maalivahtihankinnan – saapuu paikkaamaan loukkaantumista
- Liiga-jätti Miks Tumanovs vaihtaa seuraa!
- SK: Antti Raannan tilanteesta päivitys
- Yllätysveto: Liiga-floppi kutsuttiin NHL-leirille!
- Yli 400 NHL-ottelun mailataituri löysi uuden seuran!
- Lukolle synkkiä uutisia: Antti Raanta loukkaantui
- Urheilucast: Huippunimi ehdolla Rikard Grönborgin korvaajaksi!
- MTV: Janne Pesoselta iso paljastus – HIFK sai huippu-uutisen!
- Jesse Puljujärvi loistaa Sveitsissä
- NHL:ssä jysähti jättidiili!
- Liiga-seuralle hirveä uutinen: ykkösmaalivahti loukkaantui
- Mikkelin Jukureiden maalivahti siirtyy vuokrasopimuksella toiseen Liiga-seuraan
- Liigan supertähti loistaa nyt SHL:ssä – täysin posketon pistetahti
- Lähde: CHL-mestari lähtee JYPistä – uusi seura selvillä!
- Tapparalle lunta tupaan: tähtihyökkääjä tekemässä oharit?
- KalPa-veteraanin seuraava osoite selvillä: ”Tarvitsemme tässä kohtaa leveyttä puolustuskalustoomme”