Skandaali muhii! Urheilupomoa epäillään suomalaiskiekkolijan pahoinpitelystä – piilottelee poliisilta

Viikonloppuna Puolassa pahoinpidellyksi joutuneen hyökkääjä Jaakko Turtiaisen kimppuun käynneistä huligaaneista on saatu lisätietoja.
Muun muassa puolalainen Dziennik Zachodni uutisoi verkkosivuillaan, että poliisi on saanut kahdesta epäillystä vain toisen kiinni. Kyseessä on 15-vuotias vieraskannattaja.
Toinen epäilty on yllättäen jalkapalloseura GKS Jastrzębien varapresidentti Paweł Duszyński. Vuonna 1990 syntynyt mies on pakoillut viranomaisia pahoinpitelystä lähtien, eikä poliisilla ole mitään hajua Duszyńskin tämän hetkisestä olinpaikasta.
Vaikean tilanteen vuoksi poliisi on antanut medialle luvan julkaista kuvan jalkapalloseuran varapresidentistä, jotta he saisivat ratkaisevan vihjeen kiinni saamiseksi.
Perjantaisessa pahoinpitelyssä Turtiainen sai iskuja päänsä alueelle kesken lämmittelylenkin, mutta selvisi tapahtuneesta pienin vammoin. GKS Katowicea edustava hyökkääjä pääsi samana päivänä kotiin.
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- NHL-pomolta karu paljastus Rasmus Ristolaisesta
- Ura paketissa – yli 600 ottelun NHL-hyökkääjä ripustaa luistimet naulaan!
- Rohkea valinta: Kohuhyökkääjä nimettiin NHL-seuran kapteeniksi
- Vapaiden markkinoiden kärkinimi löysi uuden NHL-seuran – yllättävä sopimus!
- Kärpät kiinnitti yli 300 Liiga-ottelun sentterin: ”Loukkaantumisista johtuen tarvitsimme vahvistusta”
- Suomalaislupaukselle ikävä takaisku – NHL-leiri jää väliin
- Näin NHL-supertähti muuttaisi pudotuspelijärjestelmää: ”Juttu, josta tykkäisimme”
- NHL-legenda Eddie Giacomin on kuollut
- Urheilucast: Huippunimi ehdolla Rikard Grönborgin korvaajaksi!
- Toimittaja: Nämä NHL-seurat Carter Hartin kintereillä
- Urheilucast: Nuori Liiga-tähti yritetään ryövätä rahakkaalla tarjouksella – TPS, HIFK ja Ilves apajilla!
- MTV: Janne Pesoselta iso paljastus – HIFK sai huippu-uutisen!
- Urheilucast: Huippunimi ehdolla Rikard Grönborgin korvaajaksi!
- NHL:ssä jysähti jättidiili!
- Jesse Puljujärvi loistaa Sveitsissä
- Liiga-seuralle hirveä uutinen: ykkösmaalivahti loukkaantui
- Lähde: CHL-mestari lähtee JYPistä – uusi seura selvillä!
- Mikkelin Jukureiden maalivahti siirtyy vuokrasopimuksella toiseen Liiga-seuraan
- Ville Pokka löysi uuden joukkueen!
- Paljon nimiä vapailla markkinoilla – näillä Liiga-pelaajilla ei ole sopimusta ensi kaudelle