Liigan kärkisijoista tällä kaudella kamppaileva Turun Palloseura julkisti perjantaina kaksi uutta jatkosopimusta.

TPS on solminut kaksivuotiset jatkot hyökkääjä Topias Haapasen, 23, sekä puolustaja Valtteri Pullin, 20, kanssa.

– Olemme molempien pelaajien jatkosopimuksista luonnollisesti erittäin iloisia. Haapanen ja Pulli ovat jatkonsa ansainneet ja haluavat jatkaa kehittymistään edelleen Seuran arjessa, josta olemme myös tyytyväisiä, urheilujohtaja Rauli Urama kommentoi seuran tiedotteessa.

Toista kauttaan Turussa pelaava Topias Haapanen on tällä kaudella pelannut 18 ottelua tehoin 0+1. Pulli ehti pelata ennen loukkaantumistaan kahdeksan ottelua tehoin 0+2. Puolustaja on pelannut myös 11 ottelua TPS:n A-nuorissa.

TPS paljasti samalla julkistavansa lisää sopimuksia ensi viikolla.

– Jatkolappujen julkaisut käynnistyvät tässä ja nyt. Lisää löylyä ensi viikolla, seura lupailee Twitter-tilillään.

HC TPS

@HCTPS
Jatkolappujen julkaisut käynnistyvät tässä ja nyt.
Lisää löylyä ensi viikolla.
#HCTPS #Turku #Liiga #SunSeura