IS: TPS:n päävalmentaja vietiin poliisilaitokselle – kiistää osallistuneensa baaritappeluun

Ilta-Sanomien mukaan TPS:n valmentaja Miika Elomo joutui baaritappelun osalliseksi sunnuntai-aamupäivällä. IS:n mukaan ravintola Hannikaisessa Elomolle ei suostuttu myymään alkoholia, minkä jälkeen nujakointi alkoi.
Riidassa olivat mukana Elomo sekä hänen miespuolinen kaverinsa ja kaksi baaritiskin lähellä istunutta miestä.
TPS-käskyttäjän seurassa ollut mies vahvisti IS:lle olleensa tappelussa, mutta hän oli korostanut, että Elomo toimi vain sovittelijana. Myös Elomo kiisti IS:lle osallisuutensa tappelussa
Poliisit hakivat Elomon ja hänen kaverinsa poliisilaitokselle Bar Koronasta, johon he olivat tappelun jälkeen suunnanneet. Tappelupukarit sopivat keskenään poliisilaitoksella kärhämän eikä rikosilmoitusta tehty.
IS:n mukaan oman mausteensa soppaan toi kolmas osapuoli, joka kiristi kännykällä ottamillaan kuvilla tuhatta euroa TPS:ltä. Kolmas osapuoli oli uhannut julkaisevansa kuvat, jos rahoja ei tippuisi. TPS:n toimitusjohtaja Mika Eskola kuitenkin oli kieltäytynyt maksamasta ja asia jäi siihen.
IS:n jutun voit lukea täältä.
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Mikkelin Jukureiden maalivahti siirtyy vuokrasopimuksella toiseen Liiga-seuraan
- NHL-kausi lähestyy ja Nashvillen nuori tähti on yhä vailla sopimusta: ”Turhautumista pelaajan osalta”
- Jesse Puljujärvi loistaa Sveitsissä
- Treidi: Kallispalkkainen maalivahti kaupattiin NHL:ssä
- Liiga-seuralle hirveä uutinen: ykkösmaalivahti loukkaantui
- Suomalaistähdellä kammodebyytti SHL:ssä – sikaili itsensä pelikieltoon
- Olli Jokiselta suoraa tekstiä HIFK:sta: ”Erittäin paljon vaikeuksia”
- NHL-valmentaja auto-onnettomuudessa – ajoi päihtyneenä kolme lasta kyydissään
- The Athletic: Carter Hart palaa NHL:ään – saa tällaisen sopimuksen!
- Olli Jokisen HIFK syvissä vesissä – kylmää kyytiä jälleen!
- Urheilucast: Nuori Liiga-tähti yritetään ryövätä rahakkaalla tarjouksella – TPS, HIFK ja Ilves apajilla!
- Paljon nimiä vapailla markkinoilla – näillä Liiga-pelaajilla ei ole sopimusta ensi kaudelle
- Lähde: CHL-mestari lähtee JYPistä – uusi seura selvillä!
- NHL:ssä jysähti jättidiili!
- Ville Pokka löysi uuden joukkueen!
- Liiga-seuralle hirveä uutinen: ykkösmaalivahti loukkaantui
- Toimittaja: Leijonat-puolustaja etsii pelipaikkaa Liigasta
- MTV: Agentti teki ison paljastuksen Leo Komarovista – tämä on kärkivaihtoehto!
- Tapparan kokoonpanossa jättimäinen poissaolo
- The Athletic: Carter Hart palaa NHL:ään – saa tällaisen sopimuksen!