KHL 2017-18 Sarjataulukot ja Jokerien ottelut2016-2017

Runkosarja

Läntinen konferenssi

Joukkue O 3P 2P 1P 0P M P
SKA Pietari 12 9 3 0 0 54-18 33
TsSKA 11 5 4 0 2 34-17 23
Lokomotiv 11 6 1 2 2 27-21 22
Jokerit 9 5 2 1 1 27-16 20
Dinamo Moskova 12 5 2 0 5 31-28 19
Torpedo 12 5 1 2 4 26-24 19
HK Sotshi 10 5 1 0 4 28-26 17
Vitjaz 13 4 1 2 6 34-39 16
Severstal 12 4 0 3 5 19-30 15
Dinamo Minsk 12 4 0 2 6 21-26 14
Slovan 11 3 0 3 5 20-36 12
Spartak 11 2 2 0 7 25-31 10
Dinamo Riika 13 1 1 0 11 20-46 5

Itäinen konferenssi

Joukkue O 3P 2P 1P 0P M P
Salavat Julajev 11 7 0 0 4 41-26 21
Ak Bars 10 6 1 1 2 33-23 21
Avtomobilist 11 7 0 0 4 32-22 21
Kunlun 12 6 1 1 4 27-25 21
Avangard 10 4 4 0 2 28-17 20
Barys 10 6 0 1 3 32-24 19
Sibir 11 6 0 1 4 25-20 19
M. Magnitogorsk 12 5 1 2 4 34-35 19
Neftehimik 10 5 1 1 3 23-26 18
Traktor 11 3 1 1 6 22-29 12
Amur 12 2 1 3 6 26-41 11
Admiral 11 2 1 2 6 19-30 10
Jugra 10 1 2 2 5 17-36 9
Lada 12 2 0 1 9 20-33 7
Konferenssi on jaettu kahteen divisioonaan, joiden kärkijoukkueet ovat sarjataulukossa sijoilla 1-2. Tästä johtuen sijalla 2 olevalla joukkueella voi olla vähemmän pisteitä kuin sen takana olevilla joukkueilla.

Jokerien ottelut

PVM Ottelu Tulos Erätulokset
23.08. 19:30 Dinamo Minsk - Jokerit 1-6 (0-2, 1-0, 0-4)
25.08. 19:30 SKA Pietari - Jokerit 2-0 (1-0, 0-0, 1-0)
27.08. 17:00 Lokomotiv - Jokerit ja. 3-4 (2-1, 0-2, 1-0)
29.08. 19:30 Dinamo Moskova - Jokerit vl. 2-1 (0-0, 1-0, 0-1)
06.09. 19:30 Spartak - Jokerit 3-4 (0-0, 2-2, 1-2)
09.09. 12:30 Kunlun - Jokerit 1-4 (0-0, 0-1, 1-3)
13.09. 12:30 Admiral - Jokerit ja. 0-1 (0-0, 0-0, 0-0)
16.09. 16:00 Jokerit - Dinamo Riika 3-2 (2-0, 1-0, 0-2)
21.09. 18:30 Jokerit - TsSKA
25.09. 18:30 Jokerit - Vitjaz
29.09. 18:30 Jokerit - Spartak
03.10. 18:30 Jokerit - Torpedo
08.10. 16:00 Avtomobilist - Jokerit
10.10. 16:00 Traktor - Jokerit
12.10. 16:00 Lada - Jokerit
15.10. 16:00 Jokerit - Salavat Julajev
17.10. 16:00 Jokerit - Ak Bars
21.10. 16:00 SKA Pietari - Jokerit
23.10. 16:00 Jokerit - Lokomotiv
27.10. 16:00 Jokerit - Dinamo Minsk
30.10. 16:00 Barys - Jokerit
01.11. 16:00 Sibir - Jokerit
03.11. 16:00 Avangard - Jokerit
05.11. 16:00 Jugra - Jokerit
15.11. 16:00 Jokerit - Neftehimik
17.11. 16:00 Jokerit - HK Sotshi
22.11. 16:00 Jokerit - Avangard
26.11. 16:00 Jokerit - Jugra
28.11. 16:00 Jokerit - Sibir
02.12. 16:00 Jokerit - SKA Pietari
05.12. 16:00 Severstal - Jokerit
07.12. 16:00 Jokerit - Dinamo Moskova
09.12. 16:00 Torpedo - Jokerit
11.12. 16:00 M. Magnitogorsk - Jokerit
21.12. 16:00 Jokerit - Avtomobilist
26.12. 16:00 Jokerit - Slovan
28.12. 16:00 Vitjaz - Jokerit
30.12. 16:00 Slovan - Jokerit
07.01. 16:00 Jokerit - M. Magnitogorsk
09.01. 16:00 Jokerit - Traktor
11.01. 16:00 Jokerit - Kunlun
17.01. 16:00 Ak Bars - Jokerit
19.01. 16:00 HK Sotshi - Jokerit
21.01. 16:00 Neftehimik - Jokerit
23.01. 16:00 Salavat Julajev - Jokerit
26.01. 16:00 Jokerit - Dinamo Riika
01.03. 16:00 Dinamo Riika - Jokerit