Ensi kaudella NHL:ään liittyvän Utahin joukkueen brändäys etenee hyvää vauhtia. Nyt julkisuuteen on lipsahtunut viitteitä seuran tulevasta logosta ja värimaailmasta.

Sportslogos.net-sivusto kertoo, että Utahin logo olisi tullut näkyviin jo NHL:n virallisilla verkkosivuilla. NHL.comilla näkyvä logo on hyvin pelkistetty: se on vaaleansininen ja siinä lukee keskellä Hockey Utah Club.

Kyseessä voi olla myös vain väliaikainen logo, jota Utah käyttää vain ensimmäisellä kaudellaan NHL:ssä. Utahin omistaja Ryan Smith paljasti aiemmin, että seuran lopullinen brändäys tapahtuu vasta kaudelle 2025-26.

Utahin johtoportaan seuraava tehtävä on nimen julkaisu. Smith rajasi aiemmin tällä viikolla nimivaihtoehdot neljään.

SportsLogos.Net

@sportslogosnet
🚨 A new logo for the NHL's Utah Hockey Club was added to NHL.com today. I guess this is the temp name? Apparently it's the temp logo too. My story with all the details: news.sportslogos.net/2024/05/31/new… 🚨