Sopimus julki! Ilves kiinnitti puolustajan loppukauden ajaksi – ”Saamme puolustukseemme jatkuvuutta ja syvyyttä”

© Kuva: Juha Tamminen

Juuso Pulli jatkaa Ilveksen riveissä loppukauden ajan.

Tamperelaisseura tiedottaa verkkosivuillaan päässeensä 30-vuotiaan puolustajan kanssa sopimukseen, joka kattaa koko kauden 2021-22. Pulli siirtyi Ilveksen riveihin marraskuussa toistaiseksi voimassa olevalla sopimuksella.

– Pulli on tullut erinomaisesti sisään joukkueeseemme, sopeutunut arkeemme ja sitoutunut rooliinsa sekä seuramme toimintatapoihin. Hänen loppukauden sopimuksensa myötä saamme puolustukseemme jatkuvuutta ja syvyyttä, jota tarvitsemme erityisesti alle 20-vuotiaiden MM-kisojen aikaan sekä loppukauden otteluruuhkissa, kommentoi Ilveksen urheilujohtaja Timo Koskela seuran tiedotteessa.

Tähän mennessä kautta Pulli on esiintynyt Ilveksen takalinjoilla kolmessa ottelussa tehopistein 0+1.