Mielenkiintoinen hankinta! Nuorisomaajoukkueiden vakiokasvo palasi Suomeen – ”Valtavasti potentiaalia”

Mestis-seura Hokki tiedottaa nettisivullaan hyökkääjä Aatu Luusuaniemen liittyvän joukkueeseen try-out-sopimuksella.
21-vuotias Luusuaniemi pelasi päättyneellä kaudella Itävallan suurseura Red Bull Salzburgin organisaatiossa RB Hockey Juniorsin joukkueessa, jonka riveissä hän summasi maan toiseksi korkeimmalla sarjatasolla Alps Hockey Leaguessa 39 ottelussa komeat 40 (20+20) tehopistettä.
– Aatu on juonikas ja röyhkeä hyökkääjä, jolla on valtavasti potentiaalia tehdä tulosta myös kotimaisissa miesten sarjoissa, hehkuttaa Hokin päävalmentaja Niko Eronen.
Luusuaniemi pelasi juniorivuosinaan pitkään Kärppien organisaatiossa takoen kovia tehoja. Aikuisten tasolla nuorisomaajoukkueiden vakiokasvo ei kuitenkaan ole vielä kotimaan kaukaloissa onnistunut tekemään läpimurtoaan. Liigakokemusta laiturilta löytyy seitsemän ottelun verran SaiPasta kaudelta 2018-19.
Voita Onnenpyörästä 5-2000€ palkinto!
- Pyöritä suomenkielisen Lataamo-kasinon Onnenpyörää ja voita isosti!
- Talleta 10€, niin pääset ilmaiseksi pyörittämään Onnenpyörää.
- Voitat vähintään 5€ ja maksimivoitto on 2000€. Palkinnon saat tekemäsi talletuksen päälle.
- Yle: Tapparan tähtihyökkääjä siirtyy NHL:ään – tässä on uusi seura
- Vuoden torjunta? NHL:n finaaleissa nähtiin uskomaton pelastus – ”Epätodellista”
- Kohussa ryvettyneelle konkarille uusi mahdollisuus! Tässä on Patrik Laineen seuraava päävalmentaja: ”Itsekäs k*sipää”
- Stanley Cup -finaaleissa pelaa NHL-kauden isoin ryöstö – haastaa nyt 10 miljoonan supertähden
- IL: Anton Lundell puolustaa kiivaasti kritisoitua Aleksander Barkovia: ”En ymmärrä”
- Tiesitkö? NHL:n finaalit näkyvät kattavasti Suomessa – televisiointi ja otteluohjelma
- Hienoja uutisia! Suomi pääsee isännöimään kahdet jääkiekon MM-kilpailut
- NHL-haaveet unholaan? Lähde: Entisen HIFK-taiturin ura jatkuu KHL:ssä
- Siirtyykö yli 500 Liiga-ottelun konkari Mestikseen? Toimittaja: ”Haluaisi lopettaa uransa Jokereissa”
- Lähde: Palaako Liigan entinen pistekuningas rapakon takaa Eurooppaan? Ruotsalaisseura ilmaisi kiinnostuksensa
- Uusi seurapomo tuli ryminällä sisään – Mikael Granlundille kenkää ja toinen suomalaistähti tilalle?
- Uusi naisystävä! Patrik Laine julkaisi kuvan lomalta – ammattimalli kainalossa
- Siirtyykö yli 500 Liiga-ottelun konkari Mestikseen? Toimittaja: ”Haluaisi lopettaa uransa Jokereissa”
- Jesse Puljujärveen vaihdettu Liiga-tähti jäi ilman NHL-sopimusta – viidelle suomalaiselle kova kohtalo
- The Athletic: Sebastian Aho saamassa jättisopimuksen NHL:ssä – verrataan toiseen supertähteen
- MM-kisojen lohkoihin tulossa muutoksia – Leijonat saamassa ikävän uutisen
- Lähde: Tässä Mikael Ruohomaan uusi joukkue!
- Lähde: HIFK:n ulkomaalaisvahvistus vaihtaa joukkuetta!
- Hienoja uutisia! Suomi pääsee isännöimään kahdet jääkiekon MM-kilpailut
- NHL-haaveet unholaan? Lähde: Entisen HIFK-taiturin ura jatkuu KHL:ssä