Merkittävä vahvistus! HIFK lainaa hyökkääjälupauksensa toiseen seuraan

© Kuva: Juha Tamminen
Stanley Cupissa voitot tasan! Ota tipsi talteen ja käytä tarjous hyväksesi!

Helsingin IFK lainaa lupaavan Wiljami Myllylän toiseen seuraan.

Mestiksessä pelaava Kokkolan Hermes tiedottaa verkkosivuillaan, että sen hyökkäys vahvistuu 19-vuotiaalla HIFK-pelaajalla.

– Lokakuun alkuun saakka laina, jonka jälkeen asiaa tarkastellaan Wiljamin työnantajan HIFK:n kanssa. Omista pidetään huolta ja Wiljami sopii täydellisesti strategiaamme, jossa rekrytoinneissa yksi iso arvo on maakunnan kasvatit, kommentoi urheilutoimenjohtaja Pasi Tuukkanen seuran tiedotteessa.

19-vuotias Myllylä siirtyi HIFK:n riveihin syksyllä 2018. Liigassa vastuuta on tullut kuitenkin vain yhdessä kamppailussa. Muuten nuori hyökkääjä on pelannut seuran A-nuorissa sekä lainalla Hermeksessä.

Stanley Cupissa voitot tasan! Ota tipsi talteen ja käytä tarjous hyväksesi!