NHL:n alkukauden floppiseura New Jersey Devils on antanut lähtöpassit GM Ray Sherolle.

57-vuotias seurapomo ehti toimia Devilsin GM:nä kesästä 2015 asti. Devils selvisi Sheron neljän kauden aikana pudotuspeleihin ainoastaan kertaalleen, kaudella 2017-18.

Shero oli ennen Devils-pestiään rakentamassa Pittsburgh Penguinsin menestystä toimien seuran GM:n pestissä vuosien 2006 ja 2014 välisenä aikana. Penguins voitti mestaruudet pitkälti Sheron rakentamilla joukkueilla kausien 2015-16 ja 2016-17 päätteeksi.

New Jerseyn tilapäisenä GM:nä toimii toistaiseksi Tom Fitzgerald. 51-vuotias entinen NHL-kiekkoilija on toiminut seuran apulais-GM:nä vuodesta 2015 alkaen.

Devils majailee tällä hetkellä divisioonansa jumbona. Aiemmin jo päävalmentajaansa John Hynesin erottanut sekä ykköstähtensä Taylor Hallin Arizona Coyotesiin kaupannut seura on pudonnut jo 13 pisteen päähän NHL:n itäisen konferenssin viimeisestä pudotuspelipaikasta.