Liiga-seura kiusoittelee fanejaan – julkaisi salamyhkäisen videon uudesta pelaajahankinnasta

Huomenna Liiga-seura Mikkelin Jukurit räväyttää uudella hankinnallaan. Näin ainakin lupaa seuran sivuille ladattu uusi video.

Videolla nimeämätön henkilö pukee seuran pelipaitaa ylleen, mutta tämän kasvoja ei paljasteta. Mikkeliläisseura kirjoitti klipin yhteyteen tekstin ”Puuttuva palanen”. Tunnisteeksi oltiin lisätty ”UusiHeimolainen”.

Kun joukkueella on tällä hetkellä 23 pelaajasopimusta ensi kaudelle, voisi olettaa, että videolla haluttiin kiusoitella uudesta pelaajahankinnasta. Kyse voi olla myös uudesta toimihenkilöstä tai yhteistyökumppanista, mutta seura ei ole aikaisemmin tehnyt niistä näin isoa numeroa.

Jotkut fanit ovat pohtineet videolla esiintyneen hahmon henkilöllisyyttä. Ilmoille ollaan toistaiseksi heitetty muutamia nimiä, kuten Sportissa viime kauden pelannut Michael Parks ja Ässissä 35 tehopistettä tehnyt Antoine Laganiere.

Katso video alta. Tiedätkö kuka hän on?

 


Katso MM-kiekon kaikki pelit ilmaiseksi!

  • Leijonien ottelut tarjolla kansainvälisen jääkiekkoliiton ilmaisella livestriimillä.
  • Viralliset maksuttomat livelähetykset myös kaikista muista otteluista finaali mukaan lukien.
  • Vaikka reissun päältä kännykällä tai tabletilla, ilman maksukanavan tilaamista.