Mitä ihmettä? NHL-toimittaja vihjaa: Rasmus Ristolainen päätymässä jälleen siirtonappulaksi

© Kuva: Getty Images

Philadelphia Flyersiin täksi kaudeksi Buffalo Sabresista kaupattu viime vuosien NHL-siirtohuhujen kestonimi Rasmus Ristolainen on nousemassa jälleen takaisin siirtospekulaatioihin.

The Fourth Periodin toimittaja Dennis Bernstein nostaa suomalaispuolustajan nimen esille Philadelphia Flyersin todennäköisimpien siirtotakarajan kauppakohteiden kohdalla. Flyersin kausi on mennyt täysin penkin alle, mistä johtuen useiden seuran pelaajien uskotaan olevan kauppatavaraa vielä ennen siirtotakarajan umpeutumista.

– Rasmus Ristolainen, Justin Braun, Kevin Connauton… eritasoisia puolustajia, joiden kohdalla homma ei ole toiminut Phillyssä ja sopimukset ovat katkolla. Uskon, että GM Chuck Fletcher tulee tekemään useita muutoksia. Jos olet NHL-seuran GM, joka tarvitsee siirtotakarajalla vahvistusta puolustukseensa, uskon Fletcherin olevan ensimmäinen kaveri, jolle he soittavat, Bernstein näkee.

Ristolaisen 5,4 miljoonan dollarin vuosipalkan sisältävä sopimus umpeutuu ensi kesänä, jolloin miehestä on tulossa ensimmäistä kertaa urallaan rajoittamaton vapaa agentti.

 


Nikotiininuuskat kotiovellesi edullisesti ja helposti

  • Tilaa laillisesti netistä suoraan kotiovellesi.
  • Suomalaisesta verkkokaupasta kaikki suositut tuotteet.
  • Edullisesti lyhyellä toimitusajalla.