NHL-seuran hankkimalla supertähdellä uskomaton vaikutus: kausikorttimyynti räjähti käsiin!

© Kuva: Getty Images
Änärissä Anaheim - Buffalo! Ota vetotipsi talteen ja käytä tarjous hyväksesi!

Arizona Coyotes hankki kokoonpanoonsa todellista supertähti-tason osaamista nappaamalla riveihinsä Pittsburgh Penguinsissa kaksi Stanley Cupia voittaneen Phil Kesselin.

996 runkosarjaottelussa upeat 823 tehopinnaa takonut ja 87 pudotuspeliottelussa 77 pistettä merkkauttanut 31-vuotias jenkkilaituri on nostattanut kaupunkiin välittömästi melkoisen kiekkobuumin. Coyotesin kausikorttimyynti räjähtikin heti siirron jälkeisellä viikolla 600% edellisvuoden vastaavaan ajankohtaan nähden.

Lisäksi peräti 94% viime kaudella kausikortin omistaneista faneista on jo uusinut kausikorttinsa tulevalle kaudelle, mikä on paras lukema seuran muutettua Glendaleen.

Kesselin seuraava tehtävä onkin hinata Coyotes takaisin pudotuspelijoukkueeksi – arizonalaiset nähtiin tosipeleissä viimeksi kaudella 2011-12, minkä jälkeen joukkue on rämpinyt seitsemän peräkkäistä kautta ilman playoff-esiintymisiä.

Änärissä Anaheim - Buffalo! Ota vetotipsi talteen ja käytä tarjous hyväksesi!