NHL-valmentaja surkutteli seuran uuden hankinnan epäonnea – ”Joka päivä joku uusi haaste”

© Kuva: Getty Images
Laittaako Flames Jetsin lomille? Lyö vetoa ja kuittaa talletusbonus!

Boston Bruins hankki NHL:n siirtotakarajaa edeltävänä päivänä laituri Brett Connollyn Tampa Bay Lightningista. Bruins ja Connolly kohtasivat kuitenkin heti surkeaa epäonnea, sillä laiturilta murtui sormi seuran treeneissä.

– Näyttää että joka päivä tänä vuonna meitä kohtaa joku uusi haaste. Pitää sääliä pelaajaa, joka oli todella innokkaana tulossa pelaamaan meille, Bruinsin päävalmentaja Claude Julien kommentoi Boston Heraldille loukkaantumista.

Connolly ei ehtinyt pelata peliäkään Bostonin paidassa ennen loukkaantumista.

– Tykkäsin siitä, mitä näin hänestä treeneissä. Hän on isokokoinen, hyvä luistelemaan ja hän laukoo hyvin. Ei ole epäilystäkään siitä, etteikö hän olisi auttanut meitä. Meidän pitää kai odottaa hänen debyttiäänsä hieman pidempään, Julien totesi.

Connollyn loukkaantuminen tuli pahaan paikkaan Bruinsin kannalta, sillä taistelu pudotuspelipaikoista kiihtyy. Bruins on tällä hetkellä kaksi pistettä pudotuspeliviivan yläpuolella.


Barcelona voittaa Napolin – nappaa JÄTTIKERROIN 50.00!

1. Avaa pelitili Betssonille.
2. Talleta 10-100€ – saat talletuksesi tuplana.
3. Saat nyt jättikertoimen 50.00 Barcelonan voitolle Napolista.

Laittaako Flames Jetsin lomille? Lyö vetoa ja kuittaa talletusbonus!